b_150_100_16777215_00_images_YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY.jpg

Dziś grupa Misie oraz klasa „0” przeżyły bardzo ekscytujący dzień. W godzinach porannych wybraliśmy się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone z niecierpliwością zasiadły w autokarze, by po ponad godzinnej trasie dotrzeć na miejsce. Wielkie poruszenie wywołał już sam 250 metrowy zjazd w dół Kopalni. Odważni turyści jednak dzielnie znieśli zjazd windą i rozpoczęliśmy zwiedzanie pięknej Kopalni Soli. Wstępnym etapem był przejazd kolejką. Następnie panie przewodniczki bardzo interesująco opowiadały o historii wydobywania soli i powstaniu kopalni. Dzieci dowiedziały się, że w dawnych czasach sól była bardzo drogocennym kruszcem, na miarę zakupu całej wioski. Nie lada ciekawostką były multimedialne pokazy pracy górniczej. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć w kaplicy kopalnianej oraz zakupu pamiątek solnych. Przedszkolaki zmęczone, lecz bardzo zadowolone wróciły do szkoły i już z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd… A ten już niedługo...

Zapraszamy do Solnej Galerii Zdjęć.

Małgorzata Kot, Małgorzata Tokarz, Beata Zymróz

SOLNA GALERIA ZDJĘĆ