b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_SpotkanieSamorzadowcowZMlodzieza_1.jpgLekcja wiedzy o społeczeństwie – spotkanie samorządowców z młodzieżą

26 maja w Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach odbyło się spotkanie samorządowców z młodzieżą szkolną. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VIII: Patryk Zapał, Jan Kozioł, Patryk Jezior i Michał Skóra. Spotkanie rozpoczął pan burmistrz Bolesław Bujak, który przedstawił krótko działalność samorządu gminy. Następnie głos zabrał przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Bielatowicz, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej prof. Władysław Tabasz, przewodniczący komisji ds. Oświaty Kultury i Sportu Dariusz Mormol oraz dyrektor Zespołu Obsługi Jednostek Oświatowych Adam Paryś. Po krótkich prelekcjach młodzież zadawała pytania samorządowcom. Mogła je zadać osobiście lub zapisać i wrzucić do urny. Uczniowie dzielili się swoim opiniami, spostrzeżeniami i pomysłami na temat dalszego rozwoju naszej gminy. Takie spotkania kształtują postawy obywatelskie, pokazują młodzieży, że rozwój gminy jest naszą wspólną sprawą i zdanie młodych ludzi w tej kwestii też się liczy.

Barbara Pociask