b_150_100_16777215_00_images_3_2.jpeg

Gramy Zmysłami – Ścieżka sensoryczna

Ostatnim zadaniem z projektu Gramy Zmysłami była ścieżka sensoryczna.  Przedszkolaki z grupy „Żabki’ i „Misie” wykonały zadanie pokonując tor przeszkód składający się z kwiatów bzu, szyszek, trawy mokrej oraz suchej, suchych gałązek, piasku oraz liści paproci. Najbardziej trudnym zadaniem dla dzieci było przejście przez kłujące szyszki. Dzieci poprzez użycie ścieżki sensorycznej ćwiczą swoją motorykę dużą, czyli sprawność fizyczną całego ciała, równowagę oraz koordynację ruchową, a także stymulują zmysły. Poprzez zabawę dziecko próbuje wyeliminować problem zbyt słabej reakcji na dotyk oraz trudności w poruszaniu.

Tym zadaniem przedszkolaki zakończyły projekt. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zadaniach. Projekt bardzo dobrze wpłynął na rozwój przedszkolaków, ze względu na wykorzystanie wszystkich zmysłów.

Małgorzata Tokarz

GALERIA  ZDJĘĆ