b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_Koniec8klasy_A.JPGWznoś się wyżej, coraz wyżej...niech te słowa wyznaczają ósmoklasistom dalszą życiową drogę. Za nimi pierwszy etap szkolnego życia, a przed nimi nowe wyzwania, być może ciekawsze, ale i trudniejsze.

Ostatnie ważne wydarzenie w szkole podstawowej absolwenci rozpoczęli staropolskim obyczajem, tańcząc wraz z wychowawczyniami dostojnego poloneza, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Wzruszające podziękowania, pełne uznania i życzliwości, skierowali do pani dyrektor, wychowawczyń, katechetów, nauczycieli i pracowników szkoły. Docenili swoich rodziców, dziękując im za wsparcie i trud w codziennym życiu.

Uczniowie klasy VII pożegnali ósmoklasistów, dziękując im za wszystkie dokonania na przestrzeni kilku lat spędzonych razem w szkole. Z uznaniem odnieśli się do ich osiągnięć sportowych, artystycznych, językowych i szachowych. Podziękowali za harcerski wolontariat, pracę społeczną, dobre maniery i wzorową postawę. Życzyli im osiągania wyznaczonych celów, rozwijania pasji i spełniania marzeń, kierując do nich słowa: Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej ruszajcie podbijać świat.

Dyrektor szkoły podziękowała uczniom klas ósmych za aktywne i godne reprezentowanie społeczności szkolnej w wielu dziedzinach. Doceniła ich trud i poświęcenie oraz życzyła samych sukcesów. Podziękowała wychowawczyniom, katechetom, nauczycielom i rodzicom za to, że swoją postawą i zaangażowaniem przyczynili się do osiągnięć ósmoklasistów.

Dopełnieniem tych podziękowań było wręczenie bardzo wielu zasłużonych nagród.

PRYMUS ABSOLWENT 2019 – 2023

Anna Przypek, Wiktoria Królikowska, Wiktoria Białorucka, Izabela Brandys, Sylwia Drozd

Bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie

Anna Przypek (także 100% frekwencja), Wiktoria Królikowska, Martyna Bereś, Jan Kozioł, Wiktoria Białorucka, Izabela Brandys, Sylwia Drozd, Julia Gruszka, Lena Świętoń, Karolina Rachwał (także 100% frekwencja)

Praca społeczna w Samorządzie Uczniowskim

Hubert Wrona, Wiktoria Białorucka, Sylwia Drozd

Praca społeczna w sklepiku szkolnym

Martyna Bereś, Wiktoria Królikowska, Maria Cieśla, Wiktoria Białorucka, Lena Świętoń, Julia Gruszka, Karolina Rachwał, Sylwia Drozd, Izabela Brandys

Osiągnięcia szachowe

Sylwia Drozd, Michał Wiater, Filip Pociask, Jakub Cudecki, Wiktoria Białorucka, Bartłomiej Charchut

Osiągnięcia sportowe

Drużyna Roku - VI miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców

Hubert Wrona, Dawid Zima, Jakub Jodłowski, Dawid Cabaj, Patryk Jezior, Konrad Staroń, Szymon Sroka

Sportowiec Roku

Dziewczęta:

1. miejsce – Sylwia Drozd
  2. miejsce – Wiktoria Białorucka
  3. miejsce – Weronika Skóra (kl. VII)

miejsca 4 – 8 : Martyna Bereś, Maria Kurnyta, Julia Gruszka, Izabela Brandys, Ilona Pawlus (kl. VII)

Chłopcy:

1. miejsce – Patryk Jezior
  2. miejsce – Jakub Jodłowski
  3. miejsce ex aequo – Dawid Zima i Hubert Wrona

miejsca 4 – 10: Konrad Staroń, Filip Pociask, Dawid Cabaj, Bartłomiej Charchut, Szymon Sroka, Jakub Andreasik, Michał Wiater, Jakub Cudecki

Działalność w Związku Harcerstwa Polskiego

Maria Kurnyta, Wiktoria Białorucka, Izabela Brandys, Sylwia Drozd, Julia Gruszka, Karolina Rachwał, Lena Świętoń

Drodzy Ósmoklasiści, jesteśmy z Was dumni.

Zapamiętajcie słowa piosenki, którą pożegnaliście się z nami:

To co mam, to radość najpiękniejszych lat. To co mam, to serce, które jeszcze na wszystko stać.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się to uświetnienia uroczystości pożegnania klas ósmych.

GALERIA ZDJĘĆ!!!

Tekst: Marta Szpara, Liliana Zielińska, Natalia Stasik