b_150_100_16777215_00_images_IMG-20230622-WA0023.jpg

22 czerwca dzieci z grupy ,,Żabki" i ,,Tuptusie" wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Lizaka w Jaśle .
MUZEUM LIZAKA to innowacyjny pomysł oparty na chęci przedstawienia szerokiemu gronu odbiorców tradycji jasielskiej produkcji słodyczy. Muzeum ma stać się interaktywnym obiektem, w którym każdy będzie mógł poznać i pogłębić wiedzę w temacie słodkości, a także w wymiarze integracji sensorycznej oraz umiejętności. Całość wystawy jest oparta na wrażeniach zmysłów ukierunkowanych odpowiednio przy pomocy odpowiedniego wyposażenia. Osoba zwiedzająca MUZEUM LIZAKA ma możliwość smakowania surowców i wyrobów, wąchania aromatów, dotykania urządzeń i samodzielnego tworzenia wzorcowych wyrobów.
Nasze dzieci zrobiły własnego słodkiego lizaka oraz miały możliwość uczestniczyć w warsztatach robienia pizzy.

Agnieszka Ciosek

Anna Mazur