IMG 20230629 WA0000

Baśniowa Szkoła w Baśniowym Zamku.

Wakacje to czas odpoczynku zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli i pracowników szkoły. Aktywny wypoczynek sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji psychofizycznej. Obierając kierunek na Opolszczyznę celem naszej wędrówki był Baśniowy Zamek w Mosznej oraz Biskupia Kopa. Wyjazd był świetną okazją do integracji, podziwiania piękna przyrody i odkrycia tego, co jeszcze nieznane.

Zamek w Mosznej zachwycił nas swoim wyglądem zewnętrznym, a jego wyposażenie zrobiło na wszystkich spore wrażenie. Piękne obrazy, meble, pokaz fontann oraz rozległy park pozostaną w pamięci na długi czas. Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu stało się  prawdziwą areną popisów wokalnych. Każdy mógł wybrać stanowisko, które go zainteresowało słuchając przy tym swoich ulubionych opolskich utworów. Mieliśmy także możliwość przymierzenia strojów, które największe gwiazdy estrady prezentowały podczas występów. Nagranie własnej piosenki czy filmu sprawiły nam ogrom radości i wprowadziły w świetny nastrój, w którym ruszyliśmy zwiedzać Opole. Zostaliśmy pożegnani deszczem, który nawet trochę nie wpłynął na nasze samopoczucie. Zdobycie Biskupiej Kopy wymagało sporo wysiłku i samozaparcia, lecz efekt końcowy wędrowania osłodził wszystkie bóle i cierpienia. Z wieży widokowej rozpościerał się piękny widok na Góry Opawskie i okolice, a pogoda w tym dniu ewidentnie była naszym sprzymierzeńcem!

Wspólnie spędzony czas był świetnym podsumowaniem całorocznej pracy, czasem wypoczynku i relaksu. Serdecznie pozdrawiamy uczniów, Rodziców oraz wszystkich Przyjaciół Baśniowej Szkoły.

Opolska FotoRelacja