4

W ramach pilotażowego programu Konkursu pn. „Odblaskowa szkoła” przeprowadziliśmy happening na drogach gminnych i powiatowej biegnących w pobliżu naszej szkoły. Został on przeprowadzony dwoma zaplanowanymi wcześniej wydarzeniami. Pierwszym z nich było spotkanie uczniów klas 1-3 z Bezpieczną Szkołą Krokodyla Tirka. Dzięki tej aktywności uczniowie otrzymali pakiet, w skład którego wchodziła m.in. kamizelka odblaskowa oznaczona logiem ITD. Drugim wydarzeniem było stworzenie w zespołach klasowych plakatów promujących korzystanie z elementów odblaskowych — opasek, zawieszek, kamizelek odblaskowych na co dzień. Dzięki ww. działaniom mogliśmy, wyposażeni w opaski odblaskowe, kamizelki, przejść ulicami naszej miejscowości, by społeczności lokalnej pokazać, że takie wyposażenie bardzo wyróżnia nas na tle środowiska.
Na zdjęciach łatwo można zauważyć osobę, która celowo nie założyła kamizelki do zdjęć. Tak też jest z osobą, która porusza się po drogach wyposażona w odblask - jest szybko dostrzegana przez kierowców.
Serdeczne dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do wyposażenia uczniów w różnego rodzaju elementy odblaskowe. Z pewnością wpłyną one na poprawę bezpieczeństwa oraz podniosą poziom świadomości osób dorosłych i rówieśników.