Turniej czyli wielkie święto szachistów!!!

b_150_100_16777215_00_images_ZZZturszach.jpg W sobotę 21 października odbył się w naszej szkole Otwarty Turniej Szachowy, który zgromadził wielu pasjonatów królewskiej gry. Wśród zawodników najliczniejszą grupę stanowili uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Sędzią głównym turnieju był Krzysztof Skiba. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund. Tempo gry to: 15 min na partię plus 15 s. na ruch. Można było zdobyć V lub IV kategorię szachową. Turniej został zgłoszony do oceny rankingowej FIDE w szachach szybkich.
Stowarzyszenie ULKS Niedźwiada pozyskało wsparcie finansowe w ramach Programu: "MIKRO GRANTY." Dzięki tej dotacji, dla uczniów do 18 r. ż., zostały zakupione puchary, pamiątkowe medale oraz zapewniono posiłek i napoje.
Wyniki turnieju:
W klasyfikacji OPEN: I miejsce: Rafał Mędrygał – TSz Skoczek Sędziszów Małopolski, II miejsce: Szymon Oberc – KKSz Urania Krosno, III miejsce: Norbert Ferfecki – Ropczyce.
W klasyfikacji: Juniorzy do lat 18: I miejsce: Karol Gąska- TSz Skoczek Sędziszów Małopolski, II miejsce: Filip Ziomek – Humniska, III miejsce: Oskar Betlej – Rzeszów.
W klasyfikacji: Juniorzy do lat 14: I miejsce: Marcin Owczarek – KSz. Czarny Koń Rogi, II miejsce: Przemysław Kułak – MKSz GRYF Dębica, III miejsce: Filip Jaworski – LKS Start Wola Mielecka.
W klasyfikacji: Juniorzy do lat 9: I miejsce: Maciej Kania – Korona 1919 Kraków, II miejsce: Helena Taradajko -KS Szachownica Rzeszów, III miejsce: Antoni Ziobroń – TC SZACH MIELEC.
Najlepsi zawodnicy z Niedźwiady: Bartosz Kania, Sebastian Wójcik, Michał Mytych.
Pomimo tego, że zawodnikom z Niedźwiady nie udało się zająć miejsc na podium, to jednak wielu z nich uplasowało się na bardzo dobrych miejscach. W klasyfikacji: Juniorzy do lat 18 - Michał Wiater zajął IV miejsce, natomiast Karolina Babicz - miejsce V. W klasyfikacji: Juniorzy do lat 9 - Bartłomiej Kowalski uplasował się na V miejscu.
Zawodnikom naszej sekcji szachowej udało się wypełnić normę na kategorię IV. Są to: Kamila Wiater, Antoni Cabaj, Michał Mytych i Kacper Sowiźrał.
Do zorganizowania tak wielkiej imprezy, jaką jest turniej szachowy, przyczyniło się wiele osób.
Dziękujemy Pani Wioletcie Czemarnik - Dyrektor Szkoły, za nieocenioną pomoc i wsparcie podczas przygotowań. Serdeczne podziękowania kierujemy do sędziego Krzysztofa Skiby, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem turnieju.
Inicjatorem i organizatorem turnieju był Pan Bartosz Kania, któremu serdecznie dziękujemy również za zasponsorowanie nagród dla zawodników.
Dziękujemy Pani Małgorzacie Rachwał i Pani Agnieszce Raś za przygotowanie gorącego posiłku.
Ponadto serdeczne podziękowania kierujemy również do osób, które uczestniczyły w przygotowaniach do turnieju, mocno wspierając organizatorów. Są to Panie: Elżbieta Strzałka, Dorota Wośko, Barbara Skóra, Irena Bieszczad, Bożena Wójcik, Magdalena Królikowska oraz Panowie: Szymon Wośko i Jacek Kurnyta.
Piękne zdjęcia są autorstwa Iwony Wiater.
Szczególne podziękowania kierujemy do redakcji Portalu Portal Internetowy e-Ropczyce.pl oraz Reporter Gazeta za zainteresowanie naszym turniejem oraz obszerne relacje z jego przebiegu.
Dziękujemy!!!

Organizatorzy: Agnieszka Kucab, Anna Jasek, Monika Kramarz, Krzysztof Ździebko