11

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowy moment dla każdego dziecka przekraczającego mury przedszkola. To symboliczne odzwierciedlenie podróży, jaką dziecko rozpoczyna w świecie nauki, zabawy i rówieśniczych przyjaźni. W morską podróż wybrały się dzieci z grup „Żabki”, „Tuptusie” i „Misie” prezentując swoje talenty. Odświętnie ubrane w marynistyczne barwy, pięknie zaśpiewały piosenkę „Baby Shark”, wyrecytowały wiersze, zatańczyły morski taniec Vaiany oraz pokazały, że „Ocean nam nie straszny” wyśpiewując tę piosenkę i kołysząc się w rytm morskich fal. Pani Dyrektor Wioletta Czemarnik odczytała Akt Ślubowania Przedszkolaków a następnie dokonała uroczystego Pasowania na Przedszkolaka.
Obecni Rodzice, obserwując z dumą i wzruszeniem postępy swoich pociech, nagrodzili je gromkimi brawami. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć na tle morskiej scenerii oraz pysznego poczęstunku w kolorach morskich fal. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pysznych poczęstunków oraz zaangażowanie w organizację Pasowania.
Od tej pory już każde dziecko z baśniowego przedszkola jest prawdziwym przedszkolakiem.

Agnieszka Ciosek

Małgorzata Kot