…Ucz się kochać kraj rodzinny
i to od najmłodszych lat.
Ważne by szanować innych,
byś rozumiał lepiej świat…

b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_11.11.NarodoweSwitoNiepodleglosciwoddzialachprzedszkolnych_1.jpgW ostatnich dniach w oddziałach przedszkolnych i klasach „0” przeważała tematyka patriotyczna. Wszystko za sprawą przygotowań do Narodowego Święta Niepodległości, które jest  wyjątkowym czasem dla każdej Polki i Polaka. Przedszkolaki poznały i utrwaliły sobie symbole narodowe oraz najważniejsze miejsca na mapie Polski, wykonały flagi, godło oraz kokardy narodowe, przekonując się, jak to jest być małym patriotą. Z dumą zaśpiewały Mazurka Dąbrowskiego i prezentowały otrzymane Legitymacje Małego Patrioty. Wzięły również udział w akademii, która zobrazowała im historię zaborów Polski i odzyskania jej niepodległości. To była niezwykła lekcja historii, dzięki której docenili fakt, iż żyją w wolnym kraju.

Małgorzata Kot