b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_SwietyMikolajwBasniowejSzkole2023_DSC_0055.JPG
„Do najgrzeczniejszych dzieci przychodzi Święty Mikołaj” 🎅
Do uczniów Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej także przybył dziś „prawdziwy” Święty. W tym dniu, pełnym blasku, magii i ciepła, odwiedziła nas wspaniała postać biskupa - św. Mikołaja wraz z towarzyszącą mu najlepszą ekipą czyli jego pomocnikami. Wśród nich znaleźli się jego wierni ochroniarze, anioł, Mikołajki, a także niepokorny diabełek.
Św. Mikołaj spodziewał się, że cała społeczność szkolna z niecierpliwością oczekiwała jego przybycia, dlatego dla wszystkich miał małą, słodką niespodziankę. Rozdawał drobne prezenty, opowiadał o sobie, bawił się z dziećmi, ale przede wszystkim pobudził w nas fantazję, dzięki której odkryliśmy, jak wiele możemy ofiarować innym.
Ósmoklasiści po spotkaniu z Mikołajem w szkole udali się do kręgielni w Ropczycach, gdzie czekały na nich kolejne niespodzianki. Do rywalizacji w strącaniu kręgli dołączyli rodzice i wychowawczyni. Wspólna zabawa sprawiła dużo radości.
6 grudnia, każdy z nas - ten Mały, i ten Duży, odkrywa w sobie dziecko, bo z ogromną nadzieją czekamy, że Święty, choćby z niewielkim prezentem, zapuka do drzwi naszej szkoły czy naszego domu. A kolejne „Mikołajki” dopiero za rok…, a my już nie możemy się doczekać święty Mikołaju!

Obejrzyj spotkanie ze Święty Biskupem!