b_150_100_16777215_00_images_XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.jpg

Na początku roku przedszkolnego grupa Żabki rozpoczęła przygodę z projektem „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Najpierw poznaliśmy Kicię Kocię i z nią małymi kroczkami, postrzegamy świat. Zaczęliśmy od zapoznania z przedszkolem- wykonując poszczególne zadania z modułu "Kicia Kocia w przedszkolu", następnie nauczyliśmy się grzecznie witać- realizując moduł "Kicia Kocia mówi Dzień dobry", oraz dbać o porządki- „Kicia Kocia sprząta”, kolejno z uwagą poznawaliśmy Kosmos- realizując moduł "Kicia Kocia w Kosmosie". Teraz przyszedł czas na „Kicia Kocia- Zima”. To kolejna część niesamowitych przygód bohaterów z tej serii. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały czytanej przez nauczyciela książeczki, w sali przedszkolnej wykonywały doświadczenia związane ze śniegiem, sprawdzając właściwości śniegu oraz obserwując wszystkie jego stany skupienia a następnie, wykorzystując zimową aurę, udaliśmy się na plac przedszkolny, gdzie bawiliśmy się jak bohaterka książki, na śniegu. Były rzuty śnieżkami oraz lepienie bałwana. Zabawa była przednia. Na koniec tygodnia dzieci miały zorganizowany seans filmowy z Kicią Kocią. Przedszkolaki miały okazję kupić sobie bilet, mogły poczuć atmosferę kina a nawet zjeść popcorn. Wszyscy dobrze się bawili i z zaciekawieniem śledzili losy Kici Koci na ekranie telewizora.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Małgorzata Kot, Małgorzata Tokarz