b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_Gminnykonkursswiatecznyplastyczno-jezykowy_inbound7647536320138987987.jpg
GMINNY KONKURS ŚWIĄTECZNY PLASTYCZNO-JĘZYKOWY
Świąteczny konkurs językowy zorganizowany przez Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich przeznaczony był dla uczniów naszej gminy z klas I – VIII w dwóch kategoriach językowych: język angielski i język niemiecki. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań językami obcymi, utrwalanie słownictwa związanego ze świętami Bożego Narodzenia w językach obcych oraz umożliwienie uczestnikom konkursu zaprezentowania swoich uzdolnień plastycznych. Zadaniem uczniów było wykonanie kartki świątecznej z życzeniami w języku obcym lub plakatu nawiązującego tematyką do Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglo – i niemieckojęzycznych oraz podpisanie go w danym języku.
Nasi uczniowie licznie podjęli się tego zadania. Zofia Toton z klasy IIa wykonała przepiękną kartkę świąteczną w języku angielskim i zajęła III miejsce w tej kategorii językowej. Natomiast w kategorii język niemiecki Dawid Ozga z klasy VIIb wykonując plakat z tradycją ubierania choinki zajął miejsce II.
Serdecznie gratulujemy uczniom sukcesu, pomysłu, zaangażowania i zdolności plastycznych.
Dnia 20 grudnia 2024 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom gminnego konkursu przez Organizatorów oraz panią Sylwię Niedzielską – Plezia, która wraz z Radą Rodziców Szkoły, objęła honorowy patronat nad konkursem. Wspólne kolędowanie w różnych językach, quiz muzyczny, świąteczne smakołyki oraz miła atmosfera wprawiły wszystkich uczestników i zaproszonych gości w Bożonarodzeniowy nastrój.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i cenne nagrody.