b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_DzienBezpiecznegoInternetu2024_DSC_0508.JPG

Czy jesteś bezpieczny w sieci? 💻📱

Takie hasło przewodnie wprowadziło nas w tematykę apelu poświęconego Dniu Bezpiecznego Internetu, który przygotowany był przez dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną. Świetliczaki po wielu próbach zachwyciły przygotowaniem i podejściem do tak ważnego tematu. Cisza, która zapadła przed wejściem aktorów na deski naszej szkolnej sceny zwiastowała, że będzie to poruszające kilkanaście minut.
Taniec z telefonami uświadomił wszystkim zebranym, że mimo obecności wielu osób obok, tak często wybieramy spojrzenie nie w oczy drugiej osoby, lecz w ekran. Perypetie Kasi, jej rodziców oraz przyjaciółek zobrazowały jak czujnym należy być wchodząc do sieci. Pomóc w dobrym spędzaniu wolnego czasu przy komputerze czy telefonie z pewnością mogą rozmowy w rodzinach, a także z nauczycielami w szkole.

Czy to ja mam sieć, czy to sieć ma mnie? - niech każdy z nas odpowie sam na to pytanie.
Program przygotowali: Sylwia Białorucka, Szymon Wośko, Agnieszka Baran i Sylwia Gibek.