b_150_100_16777215_00_images_xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.jpg

Dzięki wykonaniu kolejnego zadania z projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” dzieci z grupy „Żabki” wybrały się razem ze swoją ulubienicą w podróż pociągiem. Najpierw przedszkolaki zapoznały się z przygodami Kici Koci opisanymi w książce, poznały historię kolei oraz dowiedziały się kto to jest maszynista i konduktor. Dzieci miały okazję przymierzyć czapkę kondutorską, układały sekwencje z wagoników rozwijając pracę lewej półkuli mózgu, ćwicząc spostrzegawczość oraz logiczne, analityczne i matematyczne myślenie. Utrwalały również kolory, dopasowując postaci z rodziny Kici Koci do odpowiednich wagoników. Po czym same postanowiły wybrać się w podróż, za maszynistę biorąc sobie oczywiście ukochaną maskotkę Kici Koci. Przy piosenkach „Maszynista zuch” oraz „Pociąg pospieszny” radośnie podróżowały, by na końcowej stacji utrwalić swe wojaże z Kicią Kocią w postaci tęczowej kolorowanki. Podróż uważamy za niezwykle udaną i czekamy na kontynuację przygód z naszą przyjaciółką Kicią Kocią.

Małgorzata Kot

GaLeRiA ZdJęĆ