b_150_100_16777215_00_images_DSCN2410.JPG15.02.2018r. maluszki z grupy przedszkolnej „Tuptusie" założyły hodowlę kasztanowca. Do hodowli kasztanowców wykorzystały kasztany znalezione podczas jesiennych spacerów. Przypomnieliśmy sobie, co roślinom potrzebne jest do wzrostu oraz jakie przechodzą etapy rozwoju. Dzieci codziennie obserwują swoje sadzonki oraz nawadniają w miarę potrzeb. Nasze spostrzeżenia zapisujemy w kalendarzu obserwacji przyrodniczych. Za kilka tygodni będą mogły się przekonać o zmianach w ich wyglądzie. A na wiosnę maluszki zmienią im miejsce zamieszkania po to, aby mogły rosnąć w naturalnym środowisku. Chcemy zdrowo się odżywiać, dlatego do pojemniczków z ziemią włożyliśmy także cebulki. Gdy pojawi się zielony szczypiorek przygotujemy pyszną pastę jajeczną i biały ser.

Marzena Bartusik