b_150_100_16777215_00_images_IMG-0156.JPG20.06. 2018 r. przedszkolaki z grup ,,Misie’’ oraz ,,Tuptusie’’ wraz z opiekunami, udały się na autokarową wycieczkę do „Fabryki Czekolady” w Korczynie, miasteczku nieopodal Krosna. Pijalnia czekolady jest urządzona w stylu "starej fabryki" - zawory, podświetlane oraz ruchome elementy zachwycają odwiedzających w każdym wieku. Dzieci poznały historię czekolady oraz proces jej produkcji od ziarna do tabliczki, miały możliwość degustacji klasyki smaków w postaci czekolad z owocami czy bakaliami. Dla najmłodszych klientów wspaniałą atrakcją było samodzielne udekorowanie czekoladowych smakołyków, które mogły zabrać do domu. Przedszkolaki były zachwycone ogromną czekoladową fontanną, kolorowymi, ręcznie robionymi pralinami, truflami oraz czekoladowymi figurkami w kształcie motoru, kobiecego pantofelka, samochodu, telefonu komórkowego, narzędzi czy klocków lego. Po słodkich atrakcjach dzieci otrzymały na pamiątkę wybijaną monetę z pijalni czekolady, którą dzierżąc z dumą w dłoni opuściły ten bajkowy zakątek.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ!!!

Tekst: Laura Wiktor, Magdalena Bernat

Zdjęcia: Laura Wiktor, Magdalena Bernat