b_150_100_16777215_00_images_006_muzeum-lalek.jpg21 czerwca przedszkolaki z grupy „Żabki” pojechały na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie. Dzieci miały okazję poznać historię procesu powstawania lalek z tkanin, drewna, czy ceramiki. Mogły również podziwiać wystawę „Zabawki babci, mamy i moje”, gdzie znajdowały się wózki, mebelki i inne akcesoria do zabawy. Wysłuchały dialogu dwóch lalek: pięknej księżniczki i żołnierza z wykorzystaniem animacji komputerowej, co było bardzo ciekawym przeżyciem. W świat baśni przeniósł nas spektakl światła i dźwięku pt. „Legendy polskie”. Przedszkolaki wysłuchały takich legend jak: „Pan Twardowski”, „Legenda o Wiśle”, „Legenda o śpiących rycerzach w Tatrach” i „Kwiat paproci”. Kolejną wystawą, którą obejrzeliśmy były „Lalki Japonii” – największa kolekcja oryginalnych lalek japońskich w Polsce. Tutaj oprócz podziwiania między innymi ręcznie robionych drewnianych laleczek dzieci wysłuchały japońskiej bajki o dobrym staruszku. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Bajkowego Ogrodu i Skansenu w Lipinach. Miło spędziliśmy czas w świecie krasnoludków. Na koniec wdrapaliśmy się na zamek malutkich ludzików, co wcale nie było łatwym zadaniem! „Żabki” uczestniczyły również w warsztatach, wykonując własne kukiełki przedstawiające różne postaci z bajek. Wycieczka sprawiła nam wiele radości i jesteśmy przekonani, że na długo pozostanie w naszej pamięci.

Tekst: Monika Mazur

Zdjecia: Regina Czarnecka