Dzień Mórz i Oceanów

b_150_100_16777215_00_images_Morze.JPG

W dniu 12.lipca dzieci z przedszkola w Niedźwiadzie Dolnej uczestniczyły w Przedszkolnym Dniu Mórz i Oceanów. Na początku zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której zapoznały się ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach oraz dowiedziały się co to jest rafa koralowa i gdzie możemy ją zobaczyć. Miały również okazję aby wysłuchać „szumu fal” w muszelkach. Następnie samodzielnie wykonały z pasków kolorowego papieru macki dla ośmiornicy. Przedszkolaki miały także możliwość rozładowania swojej energii poprzez udział w zabawach ruchowych związanych z tematem. Ćwicząc umiejętność współpracy w grupie dzieci zespołowo pomalowały zwierzęta morskie, które zostały umieszczone w naszym przedszkolnym „oceanie”. Największą radość sprawiły im pirackie tańce wśród niezliczonej ilości baniek mydlanych. Zajęcia zostały uwieńczone wspólnym zdjęciem na „okręcie”.