b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_LicytacjaDobroci_56205089_349713035663395_3401775434583506944_n_1.jpg„Licytacja dobroci” – pod takim hasłem odbyła się, tradycyjna już w naszej szkole, akcja charytatywna. Nie od dziś słusznie twierdzi się, że dobro wyświadczone innym powraca do nas. Dobrze o tym wiedzą nasi uczniowie, którzy chętnie włączają się w różnego rodzaju akcje pomocowe. Jedną z licznych, które organizuje nasza szkoła (Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło PCK, Szkolne Koło Teatralne), jest licytacja przedmiotów przyniesionych przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Chodzi o przebicie stawki dobroci, gdyż wszystkie licytowane przedmioty przekazywane są z dobrego serc. Ich liczba może oszałamiać, a zaangażowanie licytujących wprawiać w zdumienie. Cel jest jasny – dzieci i młodzież naszego rejonu, które wymagają kosztownego leczenia, wykwalifikowanej opieki oraz specjalistycznej aparatury medycznej, a także zwykłych przyborów szkolnych. Dzięki hojności rodziców ich dzieci uczą się wrażliwości na potrzeby innych. Co ważne, licytacja budzi wielkie emocje, jest wydarzeniem, przy którym uczniowie świetnie się bawią, co bardzo integruje społeczność szkoły. Zresztą nikomu nie trzeba udowadniać, że bycie dobrym uszczęśliwia. Wystarczy zobaczyć naszych uczniów wracających ze szkoły. Czy uśmiech na ich twarzach jest tylko wynikiem zakończonych lekcji, czy może ma głębsze źródło, w świadomości, że pomogło się komuś, na którego twarzy również pojawi się uśmiech..?

Ks. Piotr Staryszak

GALERIA ZDJĘĆ