b_150_100_16777215_00_images_DSC_0256.jpgW tym roku przypada 50. rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu i momentu, gdy człowiek po raz pierwszy postawił stopę na innym obiekcie niebieskim niż Ziemia. Mimo postępu technologicznego, od 47 lat nikt nie powtórzył sukcesu programu Apollo i załogowych lotów na Księżyc. Nasza szkoła postanowiła uczcić to wydarzenie 29 listopada. Klasy 2b i 3b pod kierunkiem pani Agnieszki Baran przygotowały montaż słowny przedstawiający historię tego wydarzenia. Uczniowie klasy 1 wraz z panią Sylwią Białorucką zadbali o poczęstunek w formie gwiazdkowych i księżycowych ciasteczek. Podczas apelu częstowali wszystkich obecnych. Drugą częścią uroczystości był „Księżycowy pokaz mody”. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować na nim ekologiczny strój wykonany z surowców wtórnych. Była to dla nich możliwość integracji przy wspólnym klasowym projekcie, aby stworzyć jeden wspólny strój i zaprezentować go przed społecznością szkolną. Uczniowie mieli swój oryginalny pomysł na to, jakie materiały można wykorzystać i jak z nich zrobić poszczególne części ubrania. Efekty ich pracy oceniali wszyscy uczniowie szkoły. A podziwiać można było wiele ciekawych i pomysłowych projektów. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem pomysłowości naszych uczniów. Każdy strój był wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. W przyszłości nasza szkoła planuje rożne ciekawe inicjatywy, które pozwolą naszym uczniom rozwijać swoje talenty, bo wiemy, że takie działania dają im dużo możliwości w rozwoju.

 * GALERIA ZDJĘĆ *

Agnieszka Baran, Sylwia Białorucka