b_150_100_16777215_00_images_051_dino.jpgDzisiaj najmłodsi przynieśli z domu swoje Dino-skarby, między innymi: figurki dinozaurów, pluszaki, książeczki edukacyjne i puzzle związane z tą tematyką. Wszystko to za sprawą DNIA DINOZAURA. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę archeologów i przeprowadzić własne badania odkrywcze, poszukując szczątków dinozaurów. Kroczyły śladami prehistorycznych gadów uczestnicząc w zabawach ruchowych. Wykonywały także swojego dinozaura podczas prac plastycznych. Przedszkolaki pogłębiły wiedzę na temat tych prehistorycznych zwierząt oraz dowiedziały się dlaczego dinozaury wyginęły. Jedna z teorii głosi, że przyczyną ich wymarcia mogła być wzmożona aktywność wulkanów. Aby dzieci mogły zaobserwować czym tak naprawdę jest wulkan, przeprowadzony został eksperyment. Wybuch naszego wulkanu był spektakularny i wzbudził ogromne zainteresowanie najmłodszych. Tego typu zabawa jest najlepszym sposobem rozwijania aktywności własnej dziecka, zdobywania wiedzy i rozbudzenia ciekawości otaczającym światem. Na koniec dnia Tuptusie musiały sobie poradzić z wydobyciem dinozaurów zamrożonych w lodzie, co nie było łatwym zadaniem. Dzieci jednak poradziły sobie doskonale, za co w nagrodę otrzymały pyszne dinozaurowe jajka.

Tekst: Monika Mazur-Jagielska
Zdjęcia : Magdalena Bieszczad