b_150_100_16777215_00_images_DSC_0147a.jpg

„My, uczniowie pierwszej klasy

Tobie Książko przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy,

krzywdy zrobić Ci nie damy!”

Uczniowie klas Ia i Ib jeszcze nie tak dawno przeżywali swoją pierwszą ważną uroczystość szkolną, jaką było „Pasowanie na ucznia pierwszej klasy”. W piątek 3 grudnia uczestniczyli w kolejnej, niezwykle ważnej dla nich uroczystości. Zostali bowiem włączeni w poczet czytelników naszej szkoły. Na początku spotkania pani bibliotekarka Liliana Zielińska oprowadziła dzieci po bibliotece, opowiedziała o tym, w jaki sposób należy zachowywać się w tym miejscu oraz omówiła zasady korzystania z wypożyczalni. Później zaprezentowała niektóre ciekawe egzemplarze książek, jak np. słownik, który jest najgrubszą książką z całej biblioteki. Wszystkim również spodobała się książka dla niewidomych, napisana alfabetem Braille'a. Ważnym momentem dla pierwszaków było złożenie przyrzeczenia o poszanowaniu książek oraz pasowanie każdego z osobna przez panią bibliotekarkę. Na koniec dzieci mogły już wypożyczyć swoje pierwsze książki, co sprawiło im wiele radości.

Agnieszka Kucab