FotoRelacja
Spotkanie z Aleksandrem Fredro w Baśniowej Szkole🖋🎭
Jednym z ostatnich punktów realizowanego projektu w ramach obchodu Roku Aleksandra Fredry było przedstawienie fragmentów komedii „ Zemsta”. Tego trudnego zadania podjęli się uczniowie klasy VII a. Po zapoznaniu się z XIX – wiecznym tekstem utworu, wcielili się w wybrane role, które z zaangażowaniem odegrali. W całość łączyły wypowiedzi narratorów. Piękna dekoracja i stroje wprowadzały w klimat epoki.
Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, a szczególnie Rodzicom i Dziadkom naszych aktorów.
Tekst: Wiesława Miąso, Liliana Zielińska
Zdjęcia: Sylwia Białorucka
WYNIKI VIII EDYCJI
OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„ ZNACZEK BAŚNIOWY
NA PRZYGODĘ GOTOWY”
Miejsce I:
- Milena Bednarek IV ( Calineczka )
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Edmunda Bojanowskiego w Dębicy,
woj. podkarpackie
- Amelia Wolska IV ( Kwiat paproci )
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej, woj. podkarpackie
- Oliwia Wojciechowska VII ( Śnieżka )
Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, woj. śląskie
- Uljana Ausiennikowa VIII b ( Królowa Śniegu )
Szkoła Podstawowa nr 322 im. Jana Brzechwy w Warszawie, woj. mazowieckie
- Miłosz Stanek 0 ( Krzesiwo )
Szkoła Podstawowa w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy,
woj. świętokrzyskie
- Witold Matelski III b ( Calineczka )
Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze, woj. lubuskie
- Aneta Głasek IV c ( Czerwony Kapturek )
Szkoła Podstawowa im. Tomasza Morusa w Otwocku, woj. mazowieckie
- Dominika Szymerowska VIII ( Piękna i Bestia )
Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie, woj. pomorskie
- Małgorzata Kasprzyk II c ( Krzesiwo )
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Klaudia Janczak Oddział Przedszkolny ( Mały Książe )
Publiczne Przedszkole w Promniku, woj. świętokrzyskie
- Witold Skóra VI b ( Dziewczynka z zapałkami )
Publiczna Szkoła Podstawowa im. prof. Ignacego Mościckiego w Winnicy,
woj. mazowieckie
- Milena Buryba V b ( Calineczka )
Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach, woj. śląskie
- Maja Hermansa VII a ( Złota kaczka)
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Lompy w Radzionkowie, woj. śląskie
- Lena Kozak VII e ( Legenda o Dziewannie )
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie,
woj. dolnośląskie
- Martyna Cieśla VI ( Bies i Czady )
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Przeworsku, woj. podkarpackie
- Mikołaj Duraj VI ( Dziewczynka z zapałkami )
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Komisji Edukacji Narodowej w Skoroszycach,
woj. opolskie
- Amelia Kumela 0 ( Calineczka )
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kwaśniowie Dolnym, woj. małopolskie
- Milena Szponik IV ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku, woj. dolnośląskie
- Arkadiusz Mróz V d ( Bazyliszek )
Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka. pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, woj. mazowieckie
- Szymon Sobel Oddział Przedszkolny (Kwiat paproci)
Publiczne Przedszkole w Wolanowie, woj. mazowieckie
Miejsce II
- Łukasz Jarecki VI ( Pan Twardowski )
Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Zaczerniu, woj. podkarpackie
- Emilia Gębka I ( Zlot czarownic na Łysej Górze )
Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, woj. świętokrzyskie
- Antoni Kuminek Oddział Przedszkolny ( Złota rybka )
Oddział Przedszkolny w Publicznej Szkole Podstawowej w Obrazowie,
woj. świętokrzyskie
- Maja Magoń Vb ( Czerwony Kapturek )
Szkoła Podstawowa nr 1 w Żołyni, woj. podkarpackie
- Milena Nosal IV ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Szkoła Podstawowa im Tadeusza Banachiewicza w Porębie, woj. małopolskie
- Mateusz Bednarz VIII a ( Czerwony Kapturek )
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Żorach, woj. śląskie
- Franciszek Wilk VII b ( Brzydkie kaczątko)
Szkoła Podstawowa nr 6 w Krośnie, woj. podkarpackie
- Kalina Turzyńska VIII a ( Dziewczynka z zapałkami )
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego Więcborku, woj. kujawsko-pomorskie
- Franciszek i Hanna Kobos II i Oddział Przedszkolny ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece,
woj. podkarpackie
- Gabriel Cieślak III ( Jaś i Małgosia )
Publiczna Szkoła Podstawowa w Radomsku, woj. łódzkie
- Rita Pociask III ( Kwiat paproci )
Szkoła Podstawowa nr 6 w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Kacper Kulka VIII ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gomunicach, woj. łódzkie
- Weronika Lenczowska V e ( Pan Twardowski )
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Edmunda Bojanowskiego w Dębicy, woj. podkarpackie
- Jan Dziarmaga Oddział Przedszkolny ( Brzydkie kaczątko )
Przedszkole i Żłobek „Słoneczko” z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach, woj. świętokrzyskie
- Kacper Kozioł VI ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Szkoła Podstawowa im. Biskupa Jana Ozgi w Woli Raniżowskiej woj. podkarpackie
- Wiktor Rybacki V ( Czerwony Kapturek )
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Goleszynie, woj. mazowieckie
- Aleksander Kropiwiec V h ( Śpiąca Królewna )
Szkoła Podstawowa w Kowalach, woj. pomorskie
- Jurek Kuc Oddział Przedszkolny ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Przedszkole nr 17 „Bajkowe Wzgórze” w Tarnowskich Górach, woj. śląskie
- Maja Mirska VII a ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Zespół Placówek Oświatowych Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego
w Piszczacu, woj. lubelskie
- Milena Labak Oddział Przedszkolny ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Przedszkole Niepubliczne Ochronka Sióstr Służebniczek pw. Św. Józefa w Radomyślu Wielkim, woj. podkarpackie
Miejsce III:
- Marta Sapis 7 ( Czerwony Kapturek )
Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Częstochowie, woj. śląskie
- Stanisław Krawczyk Oddział Przedszkolny ( Bazyliszek )
Zespół Szkół w Radomyślu nad Sanem, woj. podkarpackie
- Malwina Salawa Oddział Przedszkolny ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Przedszkole Gminy Siepraw w Sieprawiu, woj. małopolskie
- Lena Radochońska 5 ( Calineczka )
Szkoła Podstawowa w Buszkowicach, woj. podkarpackie
- Kosma Kozner 0 ( Złota kaczka )
Miejski Zespół Szkół nr 6, Przedszkole Miejskie nr 4 w Krośnie, woj. podkarpackie
- Danuta Radzikowska 7 ( Syrena z Westenschouwen )
Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze, woj. mazowieckie
- Emilia Wasilewska 2 b ( Kot w butach )
Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Zebrzydowicach, woj. śląskie
- Lena Barud7 ( Legenda o Lajkoniku )
Szkoła Podstawowa im. ks. bp Jakuba Glazera w Woli Jasienickiej, woj. podkarpackie
- Jakub Bogusz 4 b ( Legenda o Lechu, Czechu i Rusie )
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jejkowicach, woj. śląskie
- Emilia Żak 2 ( Piękna i Bestia )
Szkoła Podstawowa nr 6 w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Faustyna Stręk Oddział Przedszkolny ( Czerwony Kapturek )
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie, woj. podkarpackie
- Amelia Gazda 6 ( Królowa Śniegu )
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Lachman w Brzezinach-Berdechów, woj. podkarpackie
- Daria Walczyk 7 ( Bazyliszek )
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim, woj. podkarpackie
- Gabriela Kidacka 6 ( Żabi król )
Szkoła Podstawowa w Klęczanach, woj. podkarpackie
- Maria Gorczyca Oddział Przedszkolny ( Dziewczynka z zapałkami )
Publiczne Przedszkole w Pilźnie, woj. podkarpackie
- Franciszek Kwiecień4 ( Brzydkie kaczątko)
Szkoła Podstawowa w Zespole Publicznych Placówek Oświatowych w Wójczy, woj. świętokrzyskie
- Wiktoria Jaszcz Oddział Przedszkolny ( Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków )
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ociece, woj. podkarpackie
- Madgalena Ciosek 5 a ( Legenda o Syrence Warszawskiej )
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Seweryna Udzieli w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Nikola Szumal kl. 1a ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Targu, woj. małopolskie
- Michalina Wójcik Oddział Przedszkolny ( Czerwony Kapturek )
Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej, woj. podkarpackie
Wyróżnienia:
- Natalia Bednarek IV b ( Królowa Śniegu )
Szkoła Podstawowa nr 42 im. Jana Brzechwy w Częstochowie, woj. śląskie
- Dominik Kowal Oddział Przedszkolny ( Kot w butach )
Publiczne Parafialne Przedszkole im. św. Michała Archanioła w Głogowie Małopolskim, woj. podkarpackie
- Szymon Cichor VII c ( Bazyliszek )
Szkoła Podstawowa nr 3 w Zawierciu, woj. śląskie
- Dominik Stasiowski V (Złota rybka)
Szkoła Podstawowa im. podpułkownika Łukasza Cieplińskiego w Gnojnicy Woli, woj. podkarpackie
- Katarzyna Michalak VII ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Sławoszewie z siedzibą w Parzewie, woj. wielkopolskie
- Agata Sykuła VII ( Baśń o rybaku i złotej rybce )
Szkoła Podstawowa w Lichnowach, woj. pomorskie
- Alicja Tokarczyk V ( Królowa Śniegu )
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Banachiewicza w Porębie, woj. małopolskie
- Aleksandra Świątkowska VI ( Bazyliszek )
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Brodzińskiego w Wojakowej,
woj. małopolskie
- Kornel Sztangret II b ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Myślenicach, woj. małopolskie
- Mikołaj Dziedzic Oddział Przedszkolny (Brzydkie kaczątko)
Szkoła Podstawowa im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, woj. małopolskie
- Alicja Rejmer VI a ( Calineczka )
Szkoła Podstawowa nr 234 im. Juliana Tuwima w Warszawie, woj. mazowieckie
- Amelia Stachyra Oddział Przedszkolny ( Czerwony Kapturek )
Przedszkole nr 15 „Pszczółka Maja” w Gnieźnie, woj. wielkopolskie
- Maja Ślesicka VII ( Dziewczynka z zapałkami )
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Bielinie, woj. mazowieckie
- Maria Jaśniewskakl VI ( Gęsiareczka )
Szkoła Podstawowa w Wyszynie, woj. wielkopolskie
- Faustyna Krajewska III ( Kot w butach )
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Gliniku, woj. podkarpackie
- Maria Marciniec IV ( Dziwne przygody Koziołka Matołka )
Szkoła Podstawowa im. prof. Karola Olszewskiego w Broniszowie, woj. podkarpackie
- Zofia Sulisz Oddział Przedszkolny ( Księżniczka na ziarnku grochu )
Publiczne Przedszkole nr 2 w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Igor Cholewa V c ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Hanna Odrobińska Oddział Przedszkolny (Zbiór baśni)
Publiczne Przedszkole nr 1 im. Marii Konopnickiej w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Emilia Plezia VII ( Mała Syrenka )
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Nataniel Pomaraniec VII ( Legenda Bałtycka )
Szkoła Podstawowa im. Prof. Tadeusza Sinki w Małej, woj. podkarpackie
- Milena Janowska II ( Legenda o Kraku i Smoku Wawelskim )
Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Nawsiu, woj. podkarpackie
- Szymon Wójcik 0 ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Górnej, woj. podkarpackie
- Emilia Gródecka VII ( Stokrotka )
Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich, woj. podkarpackie
- Patrycja Janik VI ( Królewna Śnieżka )
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lubzinie, woj. podkarpackie
- Adam Kalita Oddział Przedszkolny ( Legenda o Smoku Wawelskim )
Publiczne Przedszkole w Brzezówce, woj. podkarpackie
- Aleksander Warchoł Oddział Przedszkolny ( Calineczka )
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Ostrowie,
woj. podkarpackie
- Karol Wcisło II a ( Trzy Małe Świnki )
Szkoła Podstawowa nr 2 w Rzeszowie, woj. podkarpackie
- Oliwia Kępa V b ( Kot w butach )
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Twórców Niepodległej Polski w Dynowie,
woj. podkarpackie
- Kamila Czaja VII ( Czerwony Kapturek )
Szkoła Podstawowa w Górze Ropczyckiej, woj. podkarpackie
- Dawid Ozga VII b ( Tomcio Paluszek )
Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej, woj. podkarpackie
- Martyna Szewc V ( Dziewczynka z zapałkami)
Szkoła Podstawowa im. Świętego Maksymiliana Kolbe w Gnojnicy Dolnej, woj. podkarpackie
- Nadia Wójtowicz V ( Sierotka Marysia )
Szkoła Podstawowa im. podpułkownika Łukasza Cieplińskiego w Gnojnicy Woli, woj. podkarpackie
- Artur Mieloszyk V ( Opowieści z Narnii )
Szkoła Podstawowa nr 301 w Warszawie, woj. mazowieckie
- Milena Kowalik 8 ( Kwiat Paproci )
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach
woj. mazowieckie
Nagroda Dyrektora:
- Kacper Zakrzewski VI ( Kot w butach )
Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie, woj. wielkopolskie
- Maciej Kiełbik VIII ( Złota Rybka )
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łowiczu, woj. łódzkie
- Emilia Jota Oddział Przedszkolny ( Czerwony Kapturek )
Niepubliczne Przedszkole „Kolorowe” w Kwidzynie, woj. pomorskie
- Leon Weremko I ( Trzy Małe Świnki)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Poczty Polskiej w Skawinie, woj. małopolskie
- Joanna Mazur V ( Śnieżka )
Specjalna Szkoła Podstawowa nr 2 zorganizowana w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Placówka w Dzierżążnie przy Zespole Kształcenia i Wychowania Specjalnego w Kartuzach, woj. pomorskie
- Julian Biedroń II ( Kwiat paproci )
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Daniel Lesiak IV ( Kot w butach )
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesku, woj. podkarpackie
- Anastazja Sobala V ( Roszpunka )
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna im. O. Augustyna Kordeckiego w Częstochowie, woj. śląskie
- Roksana Podstawka I ( Akademia Pana Kleksa )
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy, woj. świętokrzyskie
- Jarosław Staroń II ( Brzydkie kaczątko )
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ropczycach, woj. podkarpackie
- Oliwia Dragan V-VIII ( Jaś i Małgosia )
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Brzozowie, woj. podkarpackie
- Maria Babuśka Oddział Przedszkolny ( Żabi król )
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Ochotnicy Dolnej, woj. małopolskie
Przyznanie nagród oraz dyplomów odbędzie się 6 listopada 2023r. o godz. 1000 w Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej.
Do 3 listopada 2023r. do godziny 1200 prosimy zgłosić telefonicznie lub e-mailem uczestnictwo nagrodzonego ucznia wraz z Opiekunem w uroczystości rozdania nagród.
W przypadku nieprawidłowo napisanego imienia i nazwiska uczestnika prosimy o kontakt ze szkołą.
Zobaczcie jak było...